5-dniowe szkolenie - NFPA 13, 20 & Egzamin Kraków
5-dniowe szkolenie - NFPA 13, 20 & Egzamin Kraków

Zdobywaj wiedzę i potwierdź ją świadectwem

Nie przegap tej „gorącej” okazji

6 – 10 września 2021
Kraków, Polska

Riskonet we współpracy z NFPA jest gospodarzem czwartego oficjalnego szkolenia NFPA w Polsce

W zakresie bezpieczeństwa pożarowego i prewencji, NFPA (National Fire Protection Association) jest globalnie rozpoznawaną i uznaną organizacją. Jej standardy mają charakter uniwersalny i stosowane są na całym świecie. W celu wspierania specjalistów ppoż. w stosowaniu standardów NFPA, organizacja ta zaangażowała się w organizację szkoleń. Szkolenie, które odbędzie się w maju w Krakowie, zostanie przeprowadzone przez tych samych instruktorów, którzy prowadzą je w USA. Zakres szkolenia, jego jakość oraz przyznawane uczestnikom certyfikaty i świadectwa będą identyczne jak w przypadku szkoleń realizowanych w USA. Dodatkowo, informacje przekazywane uczestnikom będą uwzględniały europejską specyfikę.

Instruktorzy prowadzący szkolenie są zaangażowani w tworzenie standardów NFPA, a ich kwalifikacje uznawane są na całym świecie. Każdy może wziąć udział w szkoleniu, jednak aby zapewnić wysoką jakość szkolenia, liczba uczestników jest ograniczona. Nie przegap okazji na uzyskanie unikalnej wiedzy dotyczącej instalacji tryskaczowych podczas czwartego oficjalnego szkolenia NFPA w Polsce!


NFPA13 20 25 01Dla kogo

Szkolenie przeznaczone jest dla inżynierów pożarnictwa, przedstawicieli pionów prewencji PSP, rzeczoznawców ppoż., projektantów, wykonawców, inspektorów nadzoru, inżynierów oceny ryzyka oraz innych osób zajmujących się zawodowo instalacjami tryskaczowymi. Podczas szkolenia omówione zostaną najnowsze edycje standardów NFPA 13 i NFPA 20.

Dzień egzaminu przeznaczony jest wyłącznie dla osób które uczestniczyły w bieżącej lub wcześniejszej edycji oficjalnego szkolenia NFPA w zakresie standardu NFPA 13.

Kiedy

5-dniowe szkolenie odbędzie się w dniach 6 – 10 września 2021

Gdzie

Szkolenie odbędzie się w Krakowie Hotelu Hilton Garden Inn, zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Marii Konopnickiej 33.

Koszt uczestnictwa

Koszt 5-dniowego szkolenia wynosi 1780,00 EUR (netto). Cena obejmuje obiady, napoje i przekąski w trakcie szkolenia, wspólną kolację, oryginalne egzemplarze najnowszych edycji standardów NFPA 13 i NFPA 20 oraz egzamin ze znajomości standardu NFPA 13.

Koszt udziału w czwartym dniu szkolenia obejmującym przygotowanie do egzaminu oraz sam test, to 280 EUR (netto). Cena obejmuje obiad, napoje i przekąski w trakcie całego dnia egzaminacyjnego.

Zniżki

Dla osób będących aktywnymi członkami NFPA cena szkolenia wynosi  1 600,00 EUR.

Wszystkie kwoty podane w EUR zostaną przeliczone na PLN wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury pro-forma. Istnieje również możliwość opłacenia udziału w szkoleniu w EUR.

Jak się zarejestrować

Rejestracja na szkolenie możliwa jest poprzez wypełnienie formularza na stronie www.nfpa.eu. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji - liczba miejsc jest ograniczona!

Program

Każdego dnia szkolenie będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00 i kończyć o 17.00.

Poniedziałek - Środa

Instalacje tryskaczowe (NFPA 13) Edycja 2019 !!!

NFPA13 20 25 04Prawidłowo dobrana i wykonana instalacja tryskaczowa przyczynia się do ograniczenia strat majątkowych i ludzkich w pożarach budynków. To trzydniowe szkolenie w sposób efektywny pozwoli na zapoznanie się z wymogami w zakresie instalacji tryskaczowych i ich prawidłowego doboru do poszczególnych typów zagrożeń.

Przekazana w trakcie szkolenia wiedza pozwoli uczestnikom na:

 • Poznanie struktury standardu NFPA 13 i wymogów ogólnych
 • Prawidłowe kwalifikowanie obiektów
 • Identyfikację wymogów stawianych poszczególnym komponentom instalacji tryskaczowej
 • Rozróżnianie różnych typów instalacji tryskaczowych i zasady ich działania
 • Określanie wymogów stawianych poszczególnym typom instalacji tryskaczowych
 • Ocenę i stosowanie różnorodnych podejść
  ◦ projektowych w tym:
  ◦ opartych o klasyfikację pomieszczeń
  ◦ opartych o klasyfikację składowanych towarów
  ◦ przeznaczonych dla ryzyk specjalnych
 • Określenie minimalnych wymogów w zakresie dokumentacji projektowych, w tym dla:
  ◦ rysunków i obliczeń
  ◦ źródeł zasilania w wodę
  ◦ procedur odbiorowych
  ◦ dopuszczeń

Czwartek - Przygotowanie i egzamin

Świadectwo NFPA [Certificate of Educational Achievement]

NFPA13 20 25 03Czwartek zostanie poświęcony na przegląd głównych zagadnień poruszonych na szkoleniu NFPA 13 i egzamin. Zdanie egzaminu uprawni uczestnika do otrzymania oficjalnego świadectwa NFPA.

Świadectwo NFPA ["Certificate of educational achievement"] potwierdza spełnienie wymagań certyfikujących i osiągnięcie celów edukacyjnych szkolenia. Świadectwo zostanie wystawione dla tych uczestników, którzy pomyślnie ukończyli szkolenie i uzyskali pozytywny wynik egzaminu. Egzamin obejmuje informacje przekazane podczas szkolenia i ma formę pisemnego testu. W czasie egzaminu zdający ma prawo do korzystania z treści materiałów ze szkolenia, w tym standardu NFPA 13 (w wersji książkowej).

Dla profesjonalistów z zakresu ochrony przeciwpożarowej Świadectwo NFPA jest nieodzownym dokumentem potwierdzającym zrozumienie oraz znajomość głównych założeń i wymagań zawartych w standardzie NFPA 13.

Piątek

NFPA14 imageStacjonarne pompy do ochrony przeciwpożarowej (NFPA 20) Edycja 2019

Instalacje tryskaczowe będą skuteczne tylko pod warunkiem, że podłączone zostaną do adekwatnego zasilania w wodę. Ta część szkolenia dostarczy informacji o sposobie doboru niezawodnych źródeł wody do celów ppoż. Szkolenie pozwoli na pracę z szerokim zakresem pomp pożarowych w oparciu o aktualną wiedzę techniczną.

Przekazana w trakcie szkolenia wiedza pozwoli uczestnikom na:

 • Rozróżnianie poszczególnych typów pomp i ich zastosowań
  Tworzenie wykresów ilustrujących parametry pomp
 • Poznanie kluczowych różnić między sterownikami pomp elektrycznych
  i spalinowych
 • Określanie prawidłowego zastosowania poszczególnych komponentów
  w pompowniach przeciwpożarowych
 • Ocenę poszczególnych typów zasilania pomp oraz stawianych im wymogów
 • Określenie poziomu niezawodności zasilania pomp
 • Prowadzenie odbiorów pomp pożarowych wraz z wyposażeniem pompowni

Informacje dodatkowe

Język szkolenia
Szkolenie będzie prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Treść materiałów dla uczestników oraz pytań egzaminacyjnych będzie w języku angielskim.

Dojazd i zakwaterowanie
Dojazd na szkolenie i zakwaterowanie pozostają w gestii uczestników. W sąsiedztwie hotelu dostępne są miejsca parkingowe płatne i bezpłatne, w tym na parkingu hotelowym oraz w pobliskim centrum konferencyjnym ICE.

W maju obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na pokoje hotelowe zachęcamy więc do wcześniejszej rezerwacji noclegu w dogodnym dla Państwa miejscu. Poniżej linki do kilku hoteli w okolicy miejsca, w którym prowadzone będzie szkolenie.

https://www.hiltonhotels.com/pl_PL/polska/hilton-garden-inn-krakow/
https://www.radissonhotels.com/pl-pl/hotele/park-inn-krakow
https://www.hotelbb.pl/pl/krakow
https://www.hotelbenefis.pl/

Preferencje dotyczące posiłków
Uczestnikom zapewnione zostaną posiłki w trakcie trwania szkolenia. Preferencje dotyczące wyżywienia (wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe) oraz ewentualne alergie należy zgłosić organizatorowi podczas rejestracji.

Więcej informacji o szkoleniu można uzyskać u:
Anna Polak
Partner

Riskonet Polska
Rakowicka 1
31-511 Kraków

T: +48 609 492 215
E: nfpa.polska@riskonet.com

Pobierz broszurę

Copyright © 2018. National Fire Protection Association. All rights reserved.