5-dniowe szkolenie - NFPA 13 & 30 Kraków
5-dniowe szkolenie - NFPA 13 & 30 Kraków

Wszystko o ochronie składowania

18 - 22 marca 2019
Kraków, Polska

We współpracy z NFPA, Riskonet jest gospodarzem kolejnego oficjalnego szkolenia NFPA w Polsce

W zakresie bezpieczeństwa pożarowego i prewencji, NFPA (National Fire Protection Association) jest globalnie rozpoznawaną i uznaną organizacją. Jej standardy mają charakter uniwersalny i stosowane są na całym świecie. W celu wspierania specjalistów ppoż. w stosowaniu standardów NFPA, organizacja ta zaangażowała się w organizację w Europie szkoleń, które wcześniej dostępne były wyłącznie w USA.

Szkolenie, które odbędzie się w marcu 2019 w Krakowie, zostanie przeprowadzone przez tych samych instruktorów, którzy prowadzą je w USA. Są oni bezpośrednio zaangażowani w tworzenie standardów NFPA, a ich kwalifikacje uznawane są na całym świecie. Zakres szkolenia, jego jakość oraz przyznawane uczestnikom certyfikaty, będą identyczne jak w przypadku szkoleń realizowanych w USA. Dodatkowo, informacje przekazywane uczestnikom będą uwzględniały europejską specyfikę.

Nie stawiamy osobom zainteresowanym szkoleniem żadnych warunków wstępnych, jednak aby zapewnić wysoką jakość i komfort pracy, liczba uczestników jest ograniczona. Nie przegap okazji na uzyskanie unikalnej wiedzy dotyczącej instalacji tryskaczowych podczas kolejnego oficjalnego szkolenia NFPA w Polsce!


NFPA13 20 25 01Dla kogo

Szkolenie jest doskonała okazją do zapoznania się ze standardami NFPA 13 i NFPA 30 dla inżynierów pożarnictwa, przedstawicieli pionów prewencji PSP, rzeczoznawców ppoż., projektantów, wykonawców, inspektorów nadzoru, inżynierów oceny ryzyka oraz innych osób, zajmujących się zawodowo instalacjami tryskaczowymi. Podczas szkolenia zostaną omówione najnowsze edycje standardów NFPA 13 i 30, a podczas wykładów i ćwiczeń szczególny nacisk położony zostanie na ochronę składowania.

Kiedy

5-dniowe szkolenie odbędzie się w Krakowie w dniach:

18 - 22 marca 2019

Gdzie

Szkolenie odbędzie się w Hotelu Hilton Garden Inn, zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Marii Konopnickiej 33.

Koszt uczestnictwa

Koszt 5-dniowego szkolenia wynosi 2 000,00 EUR (netto) lub równowartość w złotówkach (wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury). Cena obejmuje obiady, napoje i przekąski w trakcie szkolenia, wspólną kolację oraz oryginalne egzemplarze najnowszych edycji standardów NFPA 13 i NFPA 30. Cena szkolenia dla członków NFPA wynosi 1 900,00 EUR.

Jak się zarejestrować

Rejestracja na szkolenie możliwa jest poprzez wypełnienie formularza na stronie www.nfpa.eu. Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji - liczba miejsc jest ograniczona!

Program

Każdego dnia szkolenie będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00 i kończyć o 17.00.

Poniedziałek - Środa

Instalacje tryskaczowe (NFPA 13) Edycja 2019 – Ochrona składowania

NFPA13 20 25 02Standard NFPA 13 jest skomplikowanym dokumentem, zawierającym wymogi dotyczące projektowania i wykonywania instalacji tryskaczowych. Szczególne wyzwanie stanowić mogą wymogi w zakresie ochrony składowania ze względu na różnorodność klasyfikacji towarów, typów i sposobów składowania, a także ilość możliwych do zastosowania typów tryskaczy (standardowe, CMSA, ESFR), jak również schematów ochrony (z zastosowaniem i bez stosowania tryskaczy regałowych).

To unikalne szkolenie będzie poświęcone przede wszystkim ochronie tryskaczowej obszarów składowania. Pozwoli ono na dogłębne zapoznanie się z klasyfikacją materiałów i towarów, schematami ochrony oraz tryskaczami stosowanymi w obiektach magazynowych. Poczynając od prawidłowej klasyfikacji towarów, pozwoli na uzyskani głębokiego zrozumienia jak i dlaczego należy wybierać poszczególne opcje ochrony tryskaczowej z najnowszej edycji NFPA 13. Szkolenie będzie miało charakter interaktywny, z dużą ilością ćwiczeń praktycznych w podgrupach, mających na celu zademonstrowanie różnić w możliwych schematach ochrony tryskaczowej. Będziemy wspólnie wypracowywać optymalne kosztowo, zgodne ze standardem rozwiązania dla różnorodnych typów składowania i rodzajów składowanych towarów. Każdy przykład będzie omawiany, a podczas ćwiczeń będzie możliwość bieżącego konsultowania się z instruktorami NFPA prowadzącymi szkolenie, w tym z członkiem komitetu NFPA 13.


Czwartek - Piątek

Ciecze palne i łatwopalne (NFPA 30) Edycja 2018

NFPA13 20 25 04Ten moduł poświęcony będzie najnowszym wymogom NFPA 30 w zakresie składowania i postępowania z cieczami (łatwo)palnymi. Szkolenie pozwala na prawidłowe zdefiniowanie cieczy palnych i łatwopalnych oraz sposobów ich składowania. Szkolenie obejmuje ćwiczenia praktyczne, mające na celu określenie parametrów zabezpieczeń dla wybranych i/lub wskazanych przez uczestników przykładów.

Przekazana w trakcie szkolenia wiedza pozwoli uczestnikom na:

  • Poznanie zmian w najnowszej edycji NFPA 30
  • Wyjaśnienie różnicy między cieczami palnymi i łatwopalnymi
  • Zrozumienie znaczenia wybranych cech cieczy palnych, takich jak ciężar właściwy, gęstość par, współczynnik parowania, lepkość, mieszalność z wodą oraz napięcie powierzchniowe
  • Określanie kluczowych parametrów cieczy (łatwopalnych), takich jak temperatura zapłonu, temperatura palenia, temperatura samozapłonu, prędkość propagacji płomienia oraz właściwości procesu spalania (prędkość uwalniania ciepła, wytwarzanie dymu, wyrzut i wykipienie cieczy)
  • Wyznaczenie pojemności pojemników w zależności od klasy przechowywanej cieczy oraz dopuszczalnej klasy cieczy dla danej pojemności pojemników.
  • Zrozumienie znaczenia oraz typów zabezpieczeń w pojemnikach do składowania cieczy (łatwo)palnych i ich zachowania w warunkach pożaru, a także wymogów dotyczących obszarów składowania cieczy (łatwo)palnych

Informacje dodatkowe

Tłumaczenie
Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne angielsko-polsko-angielskie w trakcie całego szkolenia. Osoby zainteresowane tłumaczeniem prosimy o zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu rejestracyjnym. Pozwoli to na przygotowanie odpowiedniej ilości zestawów odsłuchowych.

Dojazd i zakwaterowanie
Dojazd i zakwaterowanie podczas szkolenia są w gestii uczestników. Rezerwacja noclegu w Hilton Garden Inn na warunkach specjalnych możliwa jest z wykorzystaniem poniższego odnośnika:

Hilton Garden Inn

W sąsiedztwie hotelu dostępne są miejsca parkingowe płatne i bezpłatne, w tym na parkingu hotelowym oraz w pobliskim centrum konferencyjnym ICE.

Preferencje dotyczące posiłków
Uczestnikom zapewnione zostaną posiłki w trakcie trwania szkolenia. Preferencje dotyczące wyżywienia (wegetariańskie, wegański, bezglutenowe) oraz ewentualne alergie należy zgłosić organizatorowi podczas rejestracji.

 

Więcej informacji o szkoleniu można uzyskać u:
Katarzyna Zgódko
Training coordinator

Riskonet Polska
Rakowicka 1
31-511 Kraków

T: +48 503 671 615
E:
nfpa.polska@riskonet.com


Pobierz broszurę

Copyright © 2018. National Fire Protection Association. All rights reserved.